Boostery treningowe i przedtrenigowe – porównanie

Boostery treningowe to produkty stosowane przez znaczną część sportowców. Osoby decydujące się na korzystanie z nich powinny jednak pamiętać o tym, że dostępne są zarówno boostery przedtreningowe, jak i potreningowe.

Bez wątpienia każdy człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że pierwsze z tych preparatów przeznaczone są do stosowania przed rozpoczęciem treningu, natomiast drugie powinny zostać przyjęte już po ich wykonaniu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, co jest powodem różnego stosowania jednych i drugich boosterów. Boostery przedtreningowe należy stosować przed rozpoczęciem ćwiczeń, ponieważ zawarte w nich składniki pozwalają na jak najlepsze przygotowanie mięśni do czekającego je wysiłku. Takie preparaty to starannie dobrana kompozycja aminokwasów rozgałęzionych, argininy, glutaminy, węglowodanów, wyciągów roślinnych, witamin i minerałów, a zazwyczaj także kreatyny. W efekcie boostery przedtrenigowe zwiększają wytrzymałość i przyśpieszają krążenie krwi w naczyniach krwionośnych. Bostery potrenigowe to produkty, które mają wprawdzie podobny, lecz nie identyczny skład. W tym przypadku składniki dobierane są w taki sposób, aby zapewnić jak najlepsze warunki do regeneracji potrenigowej, a w szczególności do odbudowy uszkodzonych włókien mięśniowych.

boostery

Te informacje powinny przekonać wszystkich sportowców o tym, że należy przestrzegać zasad stosowania boosterów przed oraz potreningowych, ponieważ wyłącznie wtedy można liczyć na to, że korzystanie z nich pozwoli na osiągniecie właściwych rezultatów.